Aircraft Grade Aluminum

Hliník, který se používá v letadlovém průmyslu a patří mezi nejodolnější vůbec. Požadavky na výrobu letadel jsou velmi přísné, čemuž odpovídá i kvalita tohoto materiálu.

420HC STAINLESS STEEL

Vylepšená nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku. Toto provedení nerezové oceli se osvědčilo při výrobě vysoce kvalitního nářadí.  Tepelným zpracováním této oceli bylo dále dosaženo optimální pevnosti a výdrže u multotoolů Leatherman, tím je dosaženo vysoké odolnosti proti opotřebení.

154CM STAINLESS STEEL

Nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku a slitiny je velmi odolná proti korozi, navíc vydrží nabroušená až 3x déle než 420 nerezová ocel. Tato ocel se používá na některé prémiové prvky multitoolů Leatherman, jako jsou čepele nebo vyměnitelné břity štípaček.

S30V® STAINLESS STEEL

Povrchově upravená nerezová ocel s výjimečnou odolností proti korozi, používána zejména u nožů. S30V čepele vydrží ostré přibližně šestkrát déle než 420 nerezová ocel, ale mohou vyžadovat určité znalosti při ostření.

440C STAINLESS STEEL

Prémiová, korozi odolná ocel s vysokými pevnostními vlastnostmi, které jsou ideální pro udržení ostří, a zároveň není tak citlivá na ostření jako ostatní prémiové ocele. 

420 STAINLESS STEEL

Vysoko pevnostní nerezová ocel se používá u mnoha Leatherman multitoolů, často k výrobě rukojeti. Díky vyššímu obsahu chromu je tato ocel odolná proti korozi.

17-4 STAINLESS STEEL

Je známá pro svoji vysokou odolnost a zároveň disponuje vysokou resistencí proti korozi.

STAINLESS STEEL

Nerezová ocel je vysoko pevnostní ocelová slitina ideální pro výrobu ručního nářadí. Snadno odolává korozi. 

ZYTEL®

Zytel® je otěru a nárazům odolný materiál, který je vložen do rukojeti pro větší pohodlí a zvýšenou ochranu před poškrábáním a opotřebení.

CARBON-FIBER

Poměr pevnosti a hmotnosti je u uhlíkových vláken velmi vysoký, což je ideální pro udržení pevnosti a zachování nízké hmotnosti. Uhlíková vlákna mají spoustu pozitivních vlastností, jako je vysoká tuhost, vysoká pevnost v tahu, nízká hmotnost, vysoká chemická odolnost, vysoká tolerance teploty a nízká tepelná roztažnost, a proto jsou velmi populární při výrobě našich prémiových produktů.

TITANIUM

Lehký, lesklý a odolný proti korozi, tento kov je používaný u některých multitoolů Leatherman. Titan má podobné vlastnosti jako ocel, ale pouze 60% její hustoty, takže nástroje jsou lehčí pří každodenní nošení a použití.

CARBIDE

Jeden z nejtvrdších materiálů na světě kromě diamantu. Nástroje vyrobeny z karbidu wolframu se používají k účinnému a bezpečnému rozbití skel u auta a naleznete je v  multitoolech Leatherman, které jsou primárně určeny pro IZS.

CERAKOTE™

Povrchová úprava na bázi keramiky, která poskytuje trvalou ochrannou vrstvou proti korozi, otěru anebo jinému mechanickému poškození.

BLACK OXIDE

Povrchová úprava, která je ideální pro situace, kdy prozrazení vaší pozice by mohlo mít fatální následky. Tuto úpravu ocení hlavně armáda, neboť rapidně snižuje odlesky a odrazy.

BRONZE

Bronz je materiál použitý u většiny multitoolů Leatherman s dostupnými externími nástavci, které jsou snadno přístupné zvenku a umožňují tak mnohem pohodlnější otevírání. Bronz se také používá u zvláštních nástrojů, jako je škrabka karbonu u modelů MUT a MUT EOD, kde je zapotřebí měkčího kovu, aby neporušil materiály s kterými pracujete.

GLASS-FILLED NYLON

Termoplastický materiál, jehož sílu jsme zlepšili přidáním skleněných vláken. To způsobilo vynikající výdrž bez zvýšení hmotnosti. Sklem vyztužené nylonové rukojeti jsou tak pevné, že není nutná vnitřní ocelová konstrukce, čímž se snižuje váha, a proto se využívá u nožů Leatherman.

DLC COATING

Je nátěr na bázi uhlíku, který vykazuje unikátní vlastnosti přírodního diamantu. Aplikuje se proti poškrábání a odolnost proti korozi.

POWDER COAT FINISH

Tento typ laku je druh ochranného povlaku, který je aplikován jako volně tekoucí, suchý prášek, který je tvrdší než běžné barvy.

6061-T6 HARD-ANODIZED ALUMINUM

Tato vysoce kvalitní hliníková slitina, která byla chemicko-tepelné povrchově upravena je extrémně odolná a zároveň lehká. 6061-T6 je používána na rukojetích multitoolů Leatherman a to z důvodu, že snižuje hmotnost, ale zachovává pevnost. 

TYPE II ANODIZED ALUMINUM

Druhý typ anodizovaného hliníku je hliník s porézním povlakem, který poskytuje odolnost proti korozi a opotřebení.


KVALITA

Kvalita je výsledkem komplexního procesu, na jehož konci stojí maximální životnost a užitné vlastnosti. Multitooly LEATHERMAN dnes najdete na celém světě a ve všech odvětvích světového trhu. Díky velmi dobré znalosti v oblasti průmyslu, strojírenství, výroby a kontrolních postupů při vysokých normách vyvíjí LEATHERMAN multitooly té nejvyšší kvality pro běžnou potřebu i pro profesionály. Díky orientaci pouze na multitooly, nastavuje LEATHERMAN vysoký standard v tomto odvětví a od konkurence se výrazně odlišuje použitelností multitoolů, na které poskytuje záruku 25 let. O tom, že si společnost za svou kvalitou opravdu stojí, svědčí fakt, že se jméno zakladatele a vynálezce kategorie multitool Tima Leathermana objevuje na každém multitoolu nebo noži.

Všechny multitooly procházejí rukama kvalifikovaných inženýrů vybavených nejmodernější technikou. Při testování procházejí ostrými zkouškami v terénu, nevyhnou se pádům z výšky, jsou vystavovány deformačním tlakům a extrémním teplotním výkyvům. Jen tak vznikne to, čemu se dnes říká kvalita bez kompromisu. O kvalitě těchto multitoolů se přesvědčují uživatelé na celém světě každý den.

DESIGN

Multitooly Leatherman jsou konstruovány tak, aby splňovali vysoké požadavky uživatelů. Proto je velmi důležité dbát na soulad designu a funkčnosti. Multitooly jsou doplněny o velké množství praktických prvků, které doplňuje jejich nezaměnitelný vzhled. Proto si nikdy multitooly Leatherman nespletete s konkurenčními multitooly. Každý nástroj nese logo společnosti s registrační značkou, které dokonale zapadá v každém detailu. Vzhled multitoolů se přizpůsobuje i oboru, ve kterém je nejvhodnější jeho použití. Ať už se jedná o armádní multitool MUT nebo multitool MICRA.

PÉČE O NÁSTROJ

REZ a KOROZE

Všechny multitooly jsou vyráběny ze 100% vysoce kvalitní ušlechtilé oceli. Lze jí nazývat také nerezová ocel. Výjimkou jsou výměnné bity, které jsou vyráběny z klasické nástrojové oceli. Je třeba si uvědomit, že nerezová ocel je vůči korozi pouze odolná, ale i ta bez správné péče může začít korodovat. V závislosti na kombinaci kovových slitin mohou být nerezové oceli vysoce odolné proti korozi a relativně měkké (jako kuchyňské příbory), nebo mohou být těžké, ale jejich odolnost je o určitý stupeň menší. Naše výrobky jsou vyrobeny z druhého typu, takže komponenty jsou silné a nože zachovávají ostří. Bez správné údržby vašeho multitoolu tak může dojít ke korozi. Váš Leatherman by měl být pravidelně čištěn, vysušen a olejovaný, abyste jej přiměřeně chránili proti vlivům, které korozi způsobují. To platí zejména, pokud multitool používáte ve vlhkém nebo přímořském slaném prostředí. Po vyčištění, ošetřete olejem kloubové spoje a všechny nástroje buď nástřikovým strojním olejem, nebo olejem se vzlínavými vlastnostmi (např. WD-40). Ošetřené povrchy  pak otřete lešticím hadříkem nebo utěrkou.

OSTŘENÍ ČEPELÍ

Leatherman výrobky se vyznačují čepelemi, které mohou být rovné, zubaté nebo kombinované. Metody broušení se liší v závislosti na typu nože vašeho Leathermanu. Zubaté ostří se brousí velmi odlišným způsobem. Rovné čepele lze brousit pomocí libovolného standardního vybavení, včetně brousků nebo ocílek. Chcete-li zaostřit čepel zoubkovanou, ujistěte se, že používáte systém speciálně navržený tak, aby zapadal na zoubkované okraje. Správný brousicí systém udrží zakřivení výřezů v zubech čepele.  Zoubkované ostří se brousí pouze na straně sklonu ostří. Na rovné zadní straně nikdy nebrousíme, jinak čepel ztratí své vlastnosti a postupně se ostří znehodnotí.

DOPORUČUJEME obrátit se na kvalitní brusiče nebo nožířství, aby multitool zůstal tím nástrojem, který jste si koupili. 

ČIŠTĚNÍ

V závislosti na tom, čemu byl váš Leatherman  vystaven, existuje několik metod čištění ke zvážení.

Působení slané vody

Multitool důkladně opláchněte sladkou čerstvou vodou (nejlépe bez chlóru), vysušte a důkladně promažte strojním olejem nebo přípravkem WD-40. Multitool pak otřete měkkým hadříkem.

Prach, suť nebo lepkavé látky

Pokud se zachytí v multitoolu mezi nástroji prach nebo např. vylité ovocné šťávy atd., můžete multitool opláchnout ve slabém roztoku saponátu a vody. Opět vysušíme a ošetříme olejem.

Dehet a podobné látky

Chcete-li odstranit dehet a podobné látky, čistěte multitool s terpentýnem nebo jinými minerálními destiláty. Nepoužívejte produkty s obsahem chlóru nebo jiných agresivních látek. Přípravek WD-40, vytlačí vodu i z kloubových spojů a váš multitool spolehlivě ochrání před korozí.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Wiley X, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2023 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů