Fotograf

Stanislav Krupař (* 15. dubna 1972 v Pardubicích) je český fotograf. V roce 2011 se stal vítězem 17. ročníku soutěže Czech Press Photo se snímkem z nepokojů na Šluknovsku

Publikuje v českých i zahraničních médiích (Die Zeit, GEO, National Geographic, Ogoňok) a spolupracuje a sympatizuje s nevládními organizacemi (Hnutí Duha, Greenpeace, Světlo pro svět). Dlouhodobě pracuje na dvou tématech – fotograficky dokumentuje ultrapravicovou scénu (v červnu 2008 byl brutálně napaden při fotografování zakázané akce NPD v Drážďanech, v červnu 2013 znovu v Duchcově) a mapuje obnovu šamanismu na jižní Sibiři, především v ruské Republice Tuva.

Na jaře 2007 krátce pracoval jako fotograf v brněnské redakci Lidových novin, v roce 2008 působil v týdeníku Ekonom a od roku 2009 je jedním ze tří kmenových fotografů týdeníku Reflex (vedle Jana Šibíka a Tomáše Tesaře). V září 2013 byl, jako jeden z posledních zahraničních reportérů, v syrském Aleppu. Na jaře 2014 podnikl dramatický pokus o cestu se syrskými uprchlíky z Egypta do Evropy.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Wiley X, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2023 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů